Oczywiście jedną z większych atrakcji będzie zorganizowanie Twoim pociechom tematycznego sylwestra. W czasie takiej zabawy dzieciaki będą mogły przebrać się za ulubioną postać z bajek. Możliwość zabawy w stroju Batmana czy Królewny Śnieżki z pewnością będzie dla nich nie lada frajdą. Inna atrakcja to sylwester w rytmie „Smerfnych hitów”, podczas którego dzieciaki wcielą się w Ważniaka czy Smerfetkę.

Przygotuj dodatkowe atrakcje. Urządź karaoke, do wieku dzieci dopasuj gry i zabawy, które umilą im sylwestrową zabawę.

Organizując dzieciom domowego sylwestra, pozwól im podjadać dania, które uwielbiają, a które nie są zbyt zdrowe. Nic złego się nie stanie, jeśli jednego wieczora będą zajadać się chipsami czy pizzą, najlepiej domowej roboty, z dodatkiem pożywnych warzyw. Przygotuj im kolorowe bezalkoholowe drinki – mieszanki różnych soków, ozdobione barwnym akcentem. Nie zapomnij o bezalkoholowym szampanie. Pamiętaj, że północ dla maluchów nastąpi szybciej. Zaplanuj godzinę specjalnego toastu, np. 20 – zainicjuj odliczanie i przy dźwięku kolorowych trąbek przywitaj z dzieciakami Nowy Rok.

Rzecz jasna, dzieciaki mogą spędzić sylwestra poza domem, w nieco odmiennej formie. Wybierz się z nimi do parku wodnego. Zabawa w wodzie połączona z serwowanymi bezalkoholowymi drinkami z pewnością będzie dla dzieci niezapomnianą przygodą sylwestrową.

Kolejną propozycją jest sylwester w wesołym miasteczku. Być może w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz miejsce, która zorganizuje dla najmłodszych specjalne atrakcje. Zapoznaj się również z ofertą działającego w Twoim mieście skansenu. Być może planuje zorganizowanie sylwestra nawiązując do starych obrzędów i tradycji. Taki sylwester nie tylko byłby świetnym urozmaiceniem, ale także dobrą lekcją historii.

Jeśli zależy Wam na tym, żeby dzieci miały zapewnioną opiekę i gwarancję dobrej zabawy, a wy sami czas na sylwestra w gronie znajomych, skorzystajcie z ofert placówek zajmujących się organizacją i animacją dziecięcych imprez.

Macie inne pomysły na organizację zabawy sylwestrowej dla dzieci? Podzielcie się nimi z nami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować wesele tematyczne?
Następny artykułMój mąż się onanizuje, czy to normalne?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here