Okoliczności Jak zorganizować sylwestra dla dzieci?

Jak zorganizować sylwestra dla dzieci?

-

Oczywiście jedną z większych atrakcji będzie zorganizowanie Twoim pociechom tematycznego sylwestra. W czasie takiej zabawy dzieciaki będą mogły przebrać się za ulubioną postać z bajek. Możliwość zabawy w stroju Batmana czy Królewny Śnieżki z pewnością będzie dla nich nie lada frajdą. Inna atrakcja to sylwester w rytmie „Smerfnych hitów”, podczas którego dzieciaki wcielą się w Ważniaka czy Smerfetkę.

Przygotuj dodatkowe atrakcje. Urządź karaoke, do wieku dzieci dopasuj gry i zabawy, które umilą im sylwestrową zabawę.

Organizując dzieciom domowego sylwestra, pozwól im podjadać dania, które uwielbiają, a które nie są zbyt zdrowe. Nic złego się nie stanie, jeśli jednego wieczora będą zajadać się chipsami czy pizzą, najlepiej domowej roboty, z dodatkiem pożywnych warzyw. Przygotuj im kolorowe bezalkoholowe drinki – mieszanki różnych soków, ozdobione barwnym akcentem. Nie zapomnij o bezalkoholowym szampanie. Pamiętaj, że północ dla maluchów nastąpi szybciej. Zaplanuj godzinę specjalnego toastu, np. 20 – zainicjuj odliczanie i przy dźwięku kolorowych trąbek przywitaj z dzieciakami Nowy Rok.

Rzecz jasna, dzieciaki mogą spędzić sylwestra poza domem, w nieco odmiennej formie. Wybierz się z nimi do parku wodnego. Zabawa w wodzie połączona z serwowanymi bezalkoholowymi drinkami z pewnością będzie dla dzieci niezapomnianą przygodą sylwestrową.

Kolejną propozycją jest sylwester w wesołym miasteczku. Być może w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz miejsce, która zorganizuje dla najmłodszych specjalne atrakcje. Zapoznaj się również z ofertą działającego w Twoim mieście skansenu. Być może planuje zorganizowanie sylwestra nawiązując do starych obrzędów i tradycji. Taki sylwester nie tylko byłby świetnym urozmaiceniem, ale także dobrą lekcją historii.

Jeśli zależy Wam na tym, żeby dzieci miały zapewnioną opiekę i gwarancję dobrej zabawy, a wy sami czas na sylwestra w gronie znajomych, skorzystajcie z ofert placówek zajmujących się organizacją i animacją dziecięcych imprez.

Macie inne pomysły na organizację zabawy sylwestrowej dla dzieci? Podzielcie się nimi z nami!

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rockowe upięcie włosów kręconych – videoporada

Nawet jeśli nie jesteś wielbicielką mocnych brzmień, ta fryzura może przypaść Ci do gustu. Zadziorne upięcie w wydaniu Karoliny.

Dziennik treningowy, dlaczego warto go prowadzić?

Wiele osób, które ćwiczą chcą znać swoje postępy, a...

Zobacz też

Gastroskopia – jak wygląda, na czym polega, kiedy jest konieczna?

Gastroskopia należy do grupy badań endoskopowych przewodu pokarmowego. Badania endoskopowe są niewątpliwie osiągnięciem współczesnej medycyny. Wykorzystując naturalne otwory ciała, wprowadza się przez nie endoskop, czyli specjalną kamerę, dzięki której można bez chirurgicznego otwierania powłok ciała obejrzeć od wewnątrz niektóre narządy. Co więcej, dzięki rozwojowi tych technik można od razu usunąć pewne zmiany, bądź pobrać wycinki do badania histopatologicznego, w celu oceny i ewentualnego rozpoznania określonych jednostek chorobowych.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: