Pozostając w domu, możesz zaprosić kliku znajomych. Posiadówka przy stole zapewne szybko przeistoczy się w tańce, hulanki i swawole. Urozmaićcie ją np. grami planszowymi.

Jeśli lubisz imprezy przebierane, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprosił przyjaciół na domowego sylwestra tematycznego. Jeśli z kolei Ty i Twoi znajomi lubicie gotować, zorganizuj sylwestra z elementem wspólnego gotowania. Każde z Was przyrządzi posiłek, a następnie zasiądziecie do stołu z butelką odpowiedniego wina.

Jeśli uznasz, że najlepszą formą sylwestrowej zabawy będzie wieczorek filmowy, wypożycz kilka filmów i odpal projektor. Kinomaniacy muszą jednak uważać na płynący czas, aby nie przegapić północnego toastu.

Jeśli podczas sylwestrowej zabawy towarzyszą Wam wasze pociechy, nie zapomnijcie zorganizować dla nich czegoś specjalnie. Zainicjujcie różne gry i zabawy, zadbajcie o to, by najmłodsi także mogli przywitać Nowy Rok szampanem (rzecz jasna – bezalkoholowym).

Miłym dopełnieniem domowego sylwestra powinno być wyjście na zewnątrz, aby podziwiać fajerwerki, wspólne posmakowanie szampana i złożenie sobie wzajemnie życzeń z sąsiadami.

Nie zapomnij o odpowiednim wystroju wnętrza. Oczywiście nie może zabraknąć kolorowych balonów i serpentyn. Skompletuj także skoczną playlistę. najlepiej zbierającą największe hity mijającego roku.

Wybierając restaurację, musisz kierować się kilkoma wyznacznikami, które wpłyną na jakość sylwestrowej nocy. Dokładnie zorientuj się, co zawiera się w cenie oferty. Dokładnie sprawdź menu – ilość dań, w tym ciepłych; nie wygłupisz się, jeśli zapytasz także o wielkość porcji. Dowiedź się, ile alkoholu przypada na parę oraz czy napoje chłodzące są podawane bez ograniczeń. Przesłuchaj demo zespołu, który będzie uświetniał zabawę sylwestrową. Niemiłe zaskoczenie muzyczną oprawą z pewnością nie pobudzi Cię do radosnego świętowania.

Sylwester w restauracji może także przybrać bardziej kameralną formę – we dwoje. Dla wzmocnienia romantycznego nastroju wybierz osobno umiejscowiony stolik z widokiem na zimową okolicę.

Jakie Wy macie pomysły na zorganizowanie szalonej, sylwestrowej zabawy? Gdzie bawicie się najlepiej? Wypowiedzcie się!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zapomnieć o zdradzie żony lub męża?
Następny artykułPo czym poznać, że związek się rozpada?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here