Okoliczności Pomysły na majówkową imprezę

Pomysły na majówkową imprezę

-

Impreza plenerowa to coś w sam raz na majowy weekend. Oczywiście może przybrać klasyczne kształty, a więc być wspólnym piknikiem i grillowaniem ze znajomymi na łonie domowego ogrodu, ale można dodać odrobinę urozmaicenia. Zanim zasiądziesz ze znajomymi dookoła ogniska i odśpiewasz przy nim biesiadne piosenki, zorganizuj wyprawę rowerową. Opracuj trasę, rzecz jasna za miastem, ale niezbyt daleką i niezbyt męczącą, by nikt podczas wędrówki nie wypadł z obiegu. Nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu, dzięki któremu przewieziesz np. namiot.

A skoro już mowa o namiotach, zbierz ekipę na namiotowy wypad. Zarezerwuj pole namiotowe. Przygotuj prowiant. Zbadaj czy w okolicy są jakieś ciekawe miejsca, które warto zwiedzić, a dla tych, którzy wolą bierny wypoczynek sporządź listę pubów i tanecznych klubów. A w jednym z nich spotkajcie się wszyscy wieczorem.

A skoro już mowa o klubach, to czemu nie clubbing. Przynajmniej dla tych, którzy mają siłę na conocne imprezowanie i taka forma rozrywki relaksuje ich najbardziej. Można go połączyć z szalonym wypadem nad morze i pobalować w nadmorskich knajpach czy potańczyć na piaskowej scenie.

A skoro już mowa o morzu, to czemu nie góry. Wyznacz górską trasę. Określ azymut i cała naprzód! W nagrodę za dotarcie do celu, uraczcie się schłodzonym piwem. Być może inni lokatorzy schroniska przyłączą się do wspólnej biesiady.

Sięgając do zupełnie innej beczki możesz zainicjować sportowo-rozrywkową majówkę. W jeden dzień zabawa na torze przeszkód lub paintball. Kolejnego dnia gokarty, zakończone słodzonym piwkiem, na koniec rozgrywki w badmintona na domowym trawniku zwieńczone grillem.

Ci, którzy nie przepadają za czynnym wypoczynkiem mogą „wystawić ekran i wyświetlić film”. Nie chodzi o masową imprezę dla całego miasta, ale o małą, plenerową noc filmową w gronie najbliższych znajomych.

Ci, którzy są dla siebie najbliżsi z najbliższych, mogą udać się w jakiś malowniczy zakątek, wybudować szałas lub spędzić romantyczną majówkę tylko we dwoje.

A kiedy już z tego romantyzmu powstaną dzieci można zafundować im wycieczkę śladami duchów i zwiedzić kilka zamków. Tak wycieczka także dla rodziców będzie ciekawą atrakcją majowego odpoczynku.

Uwaga!

Nie zapomnij monitorować wydarzeń w mieście organizowanych z okazji majówki. A nuż załapiesz się na festiwal kwiatów czy pokaz starych samochodów.

Jak Wy zwykle spędzacie majówkę? dajcie znać w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak mieć szybki Internet w telefonie?

Kupujesz nowy telefon? Będziesz chciał łączyć się nim za pomocą Internetu? Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, które modele umożliwią Ci szybkie połączenia Internetowe!

Ciasto marchewkowe – przepis

Niech nikogo nie zrazi, że podstawowym składnikiem tego słodkiego ciasta jest marchewka. Wbrew pozorom, choć marchewka to warzywo, stanowi doskonały dodatek do słodkich ciast i wypieków, a ciasto marchewkowe jest tego doskonałym przykładem.

Zobacz też

Zegarki dla wysportowanych mężczyzn – jakie marki są na topie?

Szukasz zegarka, który pomoże ci w utrzymaniu formy? Branża...

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: