Okoliczności Przyjęcie z okazji narodzin dziecka

Przyjęcie z okazji narodzin dziecka

-

Zorganizowanie przyjęcia tuż po narodzeniu dziecka w dużej mierze zależy od stanu zdrowia samego maleństwa i jego mamy. Jeśli obydwoje czują się na siłach i mogą wziąć czynny udział w przyjęciu, zaprasza się na powitanie malucha najbliższą rodzinę i przyjaciół. Wiadomo, spotkanie powitalne nie jest tak wystawne jak chrzciny czy roczek, nie wymaga super organizacji, ale warto zastanowić się, co podać gościom i – co ważne – kogo zaprosić.

Zazwyczaj rodzice noworodka organizują symboliczny poczęstunek z kawą i ciastem. Przybyli goście to jedynie najbliższa rodzina – dziadkowie, przyszli chrzestni oraz przyjaciele rodziców. Z reguły każdy przychodzi z prezentem, który przyda się rodzicom do opieki nad maleństwem. Dziadkowie przynoszą zazwyczaj wanienkę, spacerówkę, kojec czy fotelik samochodowy. Przyjaciele przynoszą z reguły mniej kosztowne upominki jak: kocyki, pieluchy, grzechotki, smoczek czy szczotkę dla niemowlaka.

Powoli do polskiej tradycji wdzierają się także przyjęcia na powitanie jeszcze nienarodzonego dziecka. Z reguły odbywają się na miesiąc, dwa miesiące przed rozwiązaniem w domu przyszłej mamy i są organizowane przez siostry lub jej najbliższe koleżanki. Jednym z podstawowych punktów niezbędnych do zorganizowania przyjęcia jest sporządzenie listy prezentów. W przyjęciu biorą udział wyłącznie kobiety.

Ta amerykańska tradycja ma także właściwe takiej imprezie zabawy. Jedna z nich polega na tym, że każda zaproszona pani zapisuje swoje imię na karteczce, następnie z liter lub sylab tworzy się imię dziecka. Można także smakować z zamkniętymi oczami zmiksowanych deserków słoiczkowych i odgadywać ich składniki. Bardzo miła dla przyszłej mamy jest zabawa polegająca na malowaniu podobizny jej przyszłego dzieciątka na jej brzuchu! Piękną pamiątką z takiego przyjęcia jest także wykonanie gipsowego odlewu brzucha ciężarnej kobiety. Jeśli na przyjęciu są obecne mamy, mogą podzielić się z pozostałymi zdjęciem z USG ich pociech i podpowiedzieć co nieco na temat opieki nad maluszkiem.

Jaki prezent wybralibyście dla noworodka? Podzielcie się pomysłami w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rosół wegetariański – przepis

Przepis dla zwolenników kuchni wegetariańskiej z tradycjami.

Sos śliwkowy – przepisy

Bez względu na sposób przyrządzenia mięsa, czy też je upieczemy czy usmażymy, tym co naprawdę zmieni i urozmaici jego smak jest aromatyczny i smaczny sos. Pomysłów na ich przyrządzenie jest całe mnóstwo. Począwszy od najprostszych sosów, których rolę pełni wytworzony w czasie pieczenia sok z mięsa, przez różnego rodzaju sosy na bazie śmietany skończywszy na bardzo urozmaiconych sosach, na bazie warzyw, owoców i aromatycznych przypraw. Do takich sosów należy właśnie sos śliwkowy doskonale nadający się do pieczeni.

Zobacz też

Co grozi za brak szczepienia psa?

Każdy posiadacz zwierzęcia musi być świadomy swoich obowiązków. Jednym z nich jest regularne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: