Można zacząć od wersji dosyć oficjalnej, jak np.:

1) Szczęśliwym Rodzicom życzymy, aby dobro panujące w Waszym domu i wszechobecna miłość zawsze wskazywały Wam drogę rodzinnej codzienności. Niech Wasz syn wyrośnie na dobrego człowieka.

2) Składamy serdeczne gratulacje z okazji pojawienia się nowego członka rodziny. Niech Wasz syn wnosi światło w Waszą codzienność, a jego obecność niech przybliża Was do rodzinnego szczęścia.

3) Młodym Rodzicom życzymy samych radosnych dni, a Waszemu synkowi dobra i wszelkiej pomyślności.

4) Z okazji narodzin Waszego synka życzymy mu radosnego, zdrowego i beztroskiego dzieciństwa oraz wszelkiej pomyślności w dorosłości. Niech jego radosny gwar daje Wam – Młodzi Rodzice – szczęście każdego dnia.

5) Gratulacje! Niech mały rozwija się w zdrowiu i niech przynosi Wam dużo radości. A życie niech będzie dla niego łaskawe i szczęśliwe.

6) Z okazji narodzin Waszego synka, życzę Wam, aby każdy dzień w Waszej rodzinie był tak szczęśliwy jak dzisiejszy. Najserdeczniejsze gratulacje!

Jeśli rodzice dziecka są nam bliscy i łączą nas nieformalne relacje, możemy posłużyć się żartobliwymi gratulacjami w stylu:

1) Dużo uśmiechów, ogromu radości z pierwszych kroków, a także pozytywnych wzruszeń, kiedy po raz pierwszy usłyszycie: „mama”, „tata”. Niech uściski małych rączek będą dla Was najlepszym wyrazem czułości i miłości. Cieszymy się razem z Wami!

2) Gratulacje! Z okazji narodzin Waszego synka życzymy mu zdrowia i beztroskiego dzieciństwa, a Rodzicom cierpliwości w zbieraniu rozrzuconych klocków.

3) Dużo szczęścia dla małego urwiska oraz serdeczne gratulacje dla jego Rodziców.

Gratulacje specjalnie dla szczęśliwych mamuś:

1) Przyjście na świat małego mężczyzny z pewnością wprowadzi nie lada zamieszanie do Twojego uporządkowanego domu, ale to przecież największe szczęście być Mamą i przewijać swojego małego synka. Gratulacje!

2) Niech Twój synek będzie kolejnym najważniejszym mężczyzną w Twoim życiu, gratulacje!

Dobre życzenia dla tatusiów:

1) Niech Twój mały urwisek wyrośnie na zuch chłopaka, tak jak jego ojciec.

2) Gratulacje, a za parę lat będziesz mieć kompana do piłki nożnej.

Czego jeszcze życzylibyście rodzicom z okazji narodzin synka? Wypowiedzcie się w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak powiedzieć mężowi, że go nie kocham?
Następny artykułJak poradzić sobie z bólem po rozstaniu?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here