PayPal stało się nie tylko nazwą firmy, ale nazwą zwyczajową dla przekazywania gotówki, najczęściej wykorzystywaną przy sprzedaży w sieci i przy aukcjach internetowych. PayPal, z powodu formy działalności, nie podlega prawu bankowemu ani żadnemu z banków w USA. Założony w 1998 roku początkowo służył do przekazywania pieniędzy za pomocą PDA (Personal Digital Assistant). Obecnie opiera się o założenie specjalnego konta użytkownika. Do końca 2007 roku istniało już ponad sto czterdzieści milionów kont. Serwis został wykupiony przez popularny portal aukcyjny e-Bay. Powstał szereg konkurencyjnych portali oferujących ten system płatności. PayPal jednak zmonopolizował rynek do tego stopnia, że nawet Citibank musiał zamknąć tę gałąź działalności, zdając sobie sprawę z niemocy konkurencyjnej wobec PayPala.

Obecnie większość serwisów internetowych, akceptuje formę płatności, jaką jest PayPal. Możemy za pośrednictwem systemu przesyłać pieniądze bliskim, kupować i sprzedawać przedmioty. Jest to działający w czasie rzeczywistym globalny systemem płatności, opierający się o istniejącą infrastrukturę finansową rachunków bankowych oraz kart kredytowych. System PayPal jest dostępny w ponad stu dziewięćdziesięciu krajach, umożliwia płatności w siedemnastu różnych walutach, w tym między innymi w złotych polskich, euro, dolarach, funtach brytyjskich, dolarach kanadyjskich, dolarach australijskich i japońskich jenach. Szybki, bezpieczny i prosty system PayPal jest idealnym rozwiązaniem w przypadku transakcji międzynarodowych.

Podstawą jest założenie konta w PayPal i zarejestrowanie w systemie danych swojej karty kredytowej czy bankomatowej. Dzięki temu realizując płatności, nie będziemy musieli za każdym razem wypełniać pól o wyżej wymienione dane. Podstawą jest również posiadanie adresu e-mail. Aby wysłać płatność do innej osoby, wystarczy znać jej adres mailowy, przypisany do konta w systemie PayPal. Każda wysyłka jest autoryzowana, a po jej dokonaniu system pobiera środki z naszego konta lub z konta PayPal. Możemy odpowiednio wcześnie zadbać o przelanie środków na nasze konto PayPal. Środki zasilające konto PayPal można spożytkować na zakupy w Internecie lub z powrotem przelać na swoje konto. System PayPal przechowuje informacje w sposób bezpieczny i nikomu ich nie ujawnia. Można płacić innym użytkownikom online, nie ujawniając informacji o swojej karcie kredytowej lub rachunku bankowym. Założenie konta to przede wszystkim wygoda w poruszaniu się po internecie. Można śledzić wszystkie swoje transakcje, pieniądze wysyłane są praktycznie od razu. bez względu na to, gdzie znajduje się kupujący czy sprzedający. Informacje finansowe są bezpieczne i nie będą nikomu udostępniane. Szyfrowane są za pomocą najlepszej komercyjnie dostępnej technologii.
PayPal
System PayPal, to doskonały sposób dokonywania płatności dla osób, które prowadzą działalność gospodarcza w Internecie. Kierowany jest również do tych, którzy z dużą częstotliwością dokonują zakupów przez Internet. Obecnie również portale bukmacherskie, zajmujące się przyjmowaniem zakładów sportowych, do akceptowanych form płatności przyjęły również PayPal. Ponieważ mecze rozgrywają się w czasie rzeczywistym i przyjmowanie zakładów w tym samym czasie, to doskonały sposób na zarobek dla internetowych kasyn.

Sposób, w jaki pieniądze przekazywane są z naszego konta bankowego na konto PayPal i dalej, jest znany informatykom, którzy dla twórcy portalu napisali program. Fakt, że PayPal cieszy się tak dużym zainteresowaniem internautów, świadczy raczej o skuteczności i bezpieczeństwie systemu. Jedyny problem, na jaki możemy natrafić jako użytkownicy, to znikające szybko z naszego konta pieniądze przeznaczone na zakupy w sieci.

Korzystacie z PayPal? Macie jakiekolwiek problemy z jego obsługą?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFinansowanie pomostowe – co to jest?
Następny artykułJak rozliczać samochód w firmie?

Karolina Wyszogrodzka - studentka Administracji Publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy bankiera. Zarówno jako doradca kredytowy, ubezpieczeniowy, jak i inwestycyjny. Współpracuje z serwisami dziennikarstwa obywatelskiego, od dziesięciu lat prowadzi blogi tematyczne związane z finansami oraz te poświęcone polityce i publicystyce.

Nasz specjalista o sobie:

W „wielki i  skomplikowany” świat bankowości trafiłam kilka lat temu przez zupełny przypadek. Moja droga zawodowa od tamtej pory wiedzie przez niemalże wszystkie sektory i rodzaje produktów finansowych. Zebrane dotychczas doświadczenie zawodowe, wiedza - zarówno proceduralna, jak i produktowa - to jednak nie wszystko. Staram się w swoich artykułach odkrywać „ludzkie oblicze” świata finansów. Moim celem jest wyjaśnienie w przystępny sposób mechanizmów, naświetlenie problemów, ukazywanie „kruczków” i „haczyków”.

Naiwny idealizm takiego postępowania ma na celu zwiększenie empatii po obu stronach biurka w placówce finansowej. Ale także na przestrzeżeniu klienta  - przed nie zawsze uczciwymi zasadami gry - i bankiera - przed stosowaniem takich zasad.

Bankowość może być zabawna, mam nadzieję że - przy zachowaniu profesjonalizmu i kompetencji - nie braknie mi nigdy „języka” na ukazanie jej także z tej strony.

Stale dokształcam się w dziedzinie finansów, która - jak wiadomo - zmienia się z dnia na dzień. Pomagają mi w tym zarówno obserwacje rynku, jak i rozmowy ze specjalistami będącymi w gronie moich znajomych.

Finanse nie są jedynym ośrodkiem moich zainteresowań. Jako zodiakalny bliźniak nie potrafię znaleźć dla siebie jednego miejsca na dłużej. Próbuję swoich sił w rysunku i fotografii. Książki traktuję jak narkoman, kończąc jedną odczuwam głód następnej. Otaczająca mnie rzeczywistość - polityczna, społeczna i każda inna - niezmiennie  napawa mnie dziecięcym zdziwieniem. Wyrażam je od ponad dziesięciu lat w swoim blogu, w  formie nie zawsze eleganckich paszkwili i felietonów. Z racji lokalnego patriotyzmu umiłowałam sobie sztukę. Jako wieloletniej tancerce w zespole muzyki dawnej przyswajanie jej  - zwłaszcza w formie teatru  - sprawia mi niewyrażalną w słowach przyjemność. A stresy odreagowuję w swoim królestwie, czyli kuchni dzięki karmienie bliskich i siebie.

Mam wielki apetyt na życie. Nieustannie pracuję nad swoimi kompetencjami i językiem. Trudno mi jednak poskromić w sobie narcyzm, samochwalstwo i naturę prześmiewcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here