Konta bankowe Jak działa PayPal?

Jak działa PayPal?

-

PayPal stało się nie tylko nazwą firmy, ale nazwą zwyczajową dla przekazywania gotówki, najczęściej wykorzystywaną przy sprzedaży w sieci i przy aukcjach internetowych. PayPal, z powodu formy działalności, nie podlega prawu bankowemu ani żadnemu z banków w USA. Założony w 1998 roku początkowo służył do przekazywania pieniędzy za pomocą PDA (Personal Digital Assistant). Obecnie opiera się o założenie specjalnego konta użytkownika. Do końca 2007 roku istniało już ponad sto czterdzieści milionów kont. Serwis został wykupiony przez popularny portal aukcyjny e-Bay. Powstał szereg konkurencyjnych portali oferujących ten system płatności. PayPal jednak zmonopolizował rynek do tego stopnia, że nawet Citibank musiał zamknąć tę gałąź działalności, zdając sobie sprawę z niemocy konkurencyjnej wobec PayPala.

Obecnie większość serwisów internetowych, akceptuje formę płatności, jaką jest PayPal. Możemy za pośrednictwem systemu przesyłać pieniądze bliskim, kupować i sprzedawać przedmioty. Jest to działający w czasie rzeczywistym globalny systemem płatności, opierający się o istniejącą infrastrukturę finansową rachunków bankowych oraz kart kredytowych. System PayPal jest dostępny w ponad stu dziewięćdziesięciu krajach, umożliwia płatności w siedemnastu różnych walutach, w tym między innymi w złotych polskich, euro, dolarach, funtach brytyjskich, dolarach kanadyjskich, dolarach australijskich i japońskich jenach. Szybki, bezpieczny i prosty system PayPal jest idealnym rozwiązaniem w przypadku transakcji międzynarodowych.

Podstawą jest założenie konta w PayPal i zarejestrowanie w systemie danych swojej karty kredytowej czy bankomatowej. Dzięki temu realizując płatności, nie będziemy musieli za każdym razem wypełniać pól o wyżej wymienione dane. Podstawą jest również posiadanie adresu e-mail. Aby wysłać płatność do innej osoby, wystarczy znać jej adres mailowy, przypisany do konta w systemie PayPal. Każda wysyłka jest autoryzowana, a po jej dokonaniu system pobiera środki z naszego konta lub z konta PayPal. Możemy odpowiednio wcześnie zadbać o przelanie środków na nasze konto PayPal. Środki zasilające konto PayPal można spożytkować na zakupy w Internecie lub z powrotem przelać na swoje konto. System PayPal przechowuje informacje w sposób bezpieczny i nikomu ich nie ujawnia. Można płacić innym użytkownikom online, nie ujawniając informacji o swojej karcie kredytowej lub rachunku bankowym. Założenie konta to przede wszystkim wygoda w poruszaniu się po internecie. Można śledzić wszystkie swoje transakcje, pieniądze wysyłane są praktycznie od razu. bez względu na to, gdzie znajduje się kupujący czy sprzedający. Informacje finansowe są bezpieczne i nie będą nikomu udostępniane. Szyfrowane są za pomocą najlepszej komercyjnie dostępnej technologii.
PayPal
System PayPal, to doskonały sposób dokonywania płatności dla osób, które prowadzą działalność gospodarcza w Internecie. Kierowany jest również do tych, którzy z dużą częstotliwością dokonują zakupów przez Internet. Obecnie również portale bukmacherskie, zajmujące się przyjmowaniem zakładów sportowych, do akceptowanych form płatności przyjęły również PayPal. Ponieważ mecze rozgrywają się w czasie rzeczywistym i przyjmowanie zakładów w tym samym czasie, to doskonały sposób na zarobek dla internetowych kasyn.

Sposób, w jaki pieniądze przekazywane są z naszego konta bankowego na konto PayPal i dalej, jest znany informatykom, którzy dla twórcy portalu napisali program. Fakt, że PayPal cieszy się tak dużym zainteresowaniem internautów, świadczy raczej o skuteczności i bezpieczeństwie systemu. Jedyny problem, na jaki możemy natrafić jako użytkownicy, to znikające szybko z naszego konta pieniądze przeznaczone na zakupy w sieci.

Korzystacie z PayPal? Macie jakiekolwiek problemy z jego obsługą?

Karolina Wyszogrodzka

Karolina Wyszogrodzka - studentka Administracji Publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy bankiera. Zarówno jako doradca kredytowy, ubezpieczeniowy, jak i inwestycyjny. Współpracuje z serwisami dziennikarstwa obywatelskiego, od dziesięciu lat prowadzi blogi tematyczne związane z finansami oraz te poświęcone polityce i publicystyce.

Nasz specjalista o sobie:

W „wielki i  skomplikowany” świat bankowości trafiłam kilka lat temu przez zupełny przypadek. Moja droga zawodowa od tamtej pory wiedzie przez niemalże wszystkie sektory i rodzaje produktów finansowych. Zebrane dotychczas doświadczenie zawodowe, wiedza - zarówno proceduralna, jak i produktowa - to jednak nie wszystko. Staram się w swoich artykułach odkrywać „ludzkie oblicze” świata finansów. Moim celem jest wyjaśnienie w przystępny sposób mechanizmów, naświetlenie problemów, ukazywanie „kruczków” i „haczyków”.

Naiwny idealizm takiego postępowania ma na celu zwiększenie empatii po obu stronach biurka w placówce finansowej. Ale także na przestrzeżeniu klienta  - przed nie zawsze uczciwymi zasadami gry - i bankiera - przed stosowaniem takich zasad.

Bankowość może być zabawna, mam nadzieję że - przy zachowaniu profesjonalizmu i kompetencji - nie braknie mi nigdy „języka” na ukazanie jej także z tej strony.

Stale dokształcam się w dziedzinie finansów, która - jak wiadomo - zmienia się z dnia na dzień. Pomagają mi w tym zarówno obserwacje rynku, jak i rozmowy ze specjalistami będącymi w gronie moich znajomych.

Finanse nie są jedynym ośrodkiem moich zainteresowań. Jako zodiakalny bliźniak nie potrafię znaleźć dla siebie jednego miejsca na dłużej. Próbuję swoich sił w rysunku i fotografii. Książki traktuję jak narkoman, kończąc jedną odczuwam głód następnej. Otaczająca mnie rzeczywistość - polityczna, społeczna i każda inna - niezmiennie  napawa mnie dziecięcym zdziwieniem. Wyrażam je od ponad dziesięciu lat w swoim blogu, w  formie nie zawsze eleganckich paszkwili i felietonów. Z racji lokalnego patriotyzmu umiłowałam sobie sztukę. Jako wieloletniej tancerce w zespole muzyki dawnej przyswajanie jej  - zwłaszcza w formie teatru  - sprawia mi niewyrażalną w słowach przyjemność. A stresy odreagowuję w swoim królestwie, czyli kuchni dzięki karmienie bliskich i siebie.

Mam wielki apetyt na życie. Nieustannie pracuję nad swoimi kompetencjami i językiem. Trudno mi jednak poskromić w sobie narcyzm, samochwalstwo i naturę prześmiewcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prawidłowa waga w ciąży

Ile można przybrać na wadze podczas ciąży? Proces nabywania nowych kilogramów może przebiegać różnie, nie zawsze tak jak powinien. Ważne jest jednak to, by przybierać na wadze nie więcej i nie mniej niż jest to zdrowe dla nas i dla malucha. Ile więc najlepiej przytyć, kiedy jest się w ciąży?

Jak szkicować ołówkiem?

Szkic jest podstawą rysunku, na jego bazie budujemy dalszą pracę. Zaczynając szkicować pamiętajmy aby trzymać się zasady od szczegółu do ogółu. Rysujmy prostą kreską i pewną ręką bez wdawania się w zbędne niuanse.

Zobacz też

Jak usunąć plamy po praniu?

Zdarza się - oby jak najrzadziej - że wyciągnięte z pralki pranie nie wygląda jak to z reklam proszku do prania, ale wręcz przeciwnie – jakby dopiero trzeba było je wyprać. Przyczyn może być kilka, ale na każdą plamę znajdzie się odpowiednia metoda. Spokojnie zastanów się, z czym masz do czynienia i wybierz odpowiedni sposób działania.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: