Są to jednak tylko niektóre zmiany wprowadzone przez banki nieustannie walczące o klienta. Coraz więcej banków proponuje bowiem nowe produkty, które często stają się atrakcyjnym „wabikiem” dla pozyskania potencjalnych nabywców. Takim korzystnym zarówno dla banku, jak i dla klienta rozwiązaniem jest założenie konta osobistego z pakietem zdrowotnym. W świetle większości badań zdrowie stanowi dla Polaków bezdyskusyjny priorytet, stąd sukces tego typu rozwiązań nie był trudny do przewidzenia.

Pierwszym bankiem, który zaoferował swoim klientom konto z pakietem zdrowotnym, był Bank Gospodarki Żywnościowej. Pakiet ten został przygotowany przez Allianz. Oferta BGŻ w 2009 r. była unikalna wśród rynkowych ofert, co umożliwiło temu bankowi reklamować jedyną w swoim rodzaju ochronę zdrowia dla klienta i jego rodziny. Rozwiązanie to zaczęły jednakże kopiować kolejne banki i w chwili obecnej rynkowa konkurencja w zakresie ofert kont z pakietem zdrowotnym jest znacząca.

Generalnie rzecz biorąc, konta z pakietem zdrowotnym można podzielić na dwie zasadnicze grupy: konta z pakietem podstawowym oraz konta z pakietem zaawansowanym. W ramach podstawowego pakietu zdrowotnego możemy mieć zaoferowane wizyty u internisty, pediatry czy lekarza rodzinnego (czas oczekiwania na wizytę do 24 godzin), okulisty, chirurga, laryngologa, dermatologa, ginekologa, neurologa, ortopedy czy alergologa (opieka specjalistyczna bez skierowania). W skład podstawowego pakietu zdrowotnego wchodzą także badania ambulatoryjne i diagnostyczne. Niektóre banki w ramach tego pakietu oferują także zniżki z zakresie szczepień ochronnych lub zabiegów stomatologicznych. Natomiast w ramach pakietów zaawansowanych banki umożliwiają dostęp do szerszego grona specjalistów, np. onkologów, reumatologów, gastrologów czy kardiologów, a ponadto oferowane są takie usługi, jak np. rehabilitacja.

Z pewnością założenie konta z pakietem zdrowotnym będzie korzystniejsze niż korzystanie z prywatnych wizyt u lekarzy. W szczególności dotyczy to rodzin z małymi dziećmi, które zazwyczaj często chorują. Obecnie większość banków oferuje pakiet zdrowotny zarówno w formie indywidualnej, jak i w formie rodzinnej, z podziałem na wariant podstawowy i rozszerzony. Dlatego też każdy z klientów banku ma możliwość takiego wyboru pakietu, który w pełni odpowiada jego preferencjom. Porównując tę ofertę z ofertą publicznej służby zdrowia nie można mieć wątpliwości, które wyjście należy uznać za bardziej korzystne.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się ubezpieczyć od utraty pracy?
Następny artykułJak gwintować rury i śruby?

Natasza Duraj – ukończyła studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim, zostając w 1998 r. pracownikiem naukowo-badawczym tej uczelni. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstwa, analizie ekonomicznej, rachunkowości finansowej oraz zarządzaniu spółkami kapitałowymi. Współpracuje jako doradca finansowy przy realizacji projektów inwestycyjnych w spółkach akcyjnych sektora usług finansowych oraz jako konsultant strategii rozwojowych małych i średnich przedsiębiorstw.

Nasz specjalista o sobie:

Moje zamiłowania naukami ścisłymi są tylko jedną stroną mojej natury, której druga wiąże się z zamiłowaniami artystycznymi i muzyką klasyczną. Moją pasją jest taniec klasyczny, który traktuję jako cudowne okno umożliwiające mi spoglądanie w magiczny bajkowy świat baletu. Wolne chwile lubię spędzać z dobrą książką – gustuję szczególnie w literaturze francuskiej i rosyjskiej. Cenię sobie ogromnie kontakt z przyrodą, moją rodzinę i moich cudownych przyjaciół, którzy są mą podporą i codzienną radością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here