Przetwory Konfitura z wiśni – przepis

Konfitura z wiśni – przepis

-

Nie należy jednak zapominać, że swój wyjątkowy i niezapomniany smak posiadają jedynie konfitury i przetwory, które wykonywane są samodzielnie, w domu. Ich smak jest nieporównywalnie lepszy w porównaniu do przetworów zakupionych w sklepie. Nie wiedzieć jednak czemu, wiele osób – uważając, że wykonywanie domowych przetworów jest wyjątkowo trudne – ogranicza się jedynie do sklepowych konfitur, które niestety bardzo często bogate są w chemiczne dodatki i ulepszacze. Nie ma nic bardziej błędnego. Domowe konfitury to dziecinnie proste i wyjątkowo szybkie do przygotowania przetwory, z wykonaniem których poradzi sobie nawet największy kuchenny nowicjusz.

Do zrobienia własnych konfitur z owoców, przykładowo z wiśni, będą potrzebne:


kilka słoików z dobrze dopasowanymi przykrywkami
1 kilogram wiśni
torebka lub dwie preparatu żelującego do przetworów, w zależności od ilości owoców (zwykle na 1 kilogram owoców wystarczy jedna torebka)
1 kg cukru

W pierwszej kolejności słoiki należy dokładnie umyć i wyparzyć, przykrywki również. Podobnie należy postąpić z owocami, które – aby konfitury były smaczne i nie psuły się – powinny być dojrzałe i świeże. Należy je dokładnie umyć, pozbawić ogonków, wydrylować i przekroić na pół.

Wiśnie należy przełożyć do średniej wielkości rondla i zasypać na noc cukrem, ok. 2/3 z kilograma. Następnego dnia, nie dodając wody, należy owoce smażyć przez około 45 minut na bardzo małym ogniu, nie mieszając, a jedynie lekko podrzucając. Po tym czasie całość należy odstawić na 12 godzin. Następnie znowu smażymy, dodając – pod sam koniec – pozostałą część cukru.

Można dodać również preparat żelujący do przetworów, zapobiegnie on wysuszaniu owoców i zapewni im dłuższą trwałość i świeżość po otwarciu słoika. Podczas smażenia należy zbierać z wierzchu tworzącą się piankę i nadal smażyć, aż wiśnie staną się szkliste. Tak przygotowaną owocową masę należy przełożyć do przygotowanych wcześnie słoików i, aby długo zachowała świeżość, przed zamknięciem do każdego słoika wlać łyżeczkę spirytusu.

Znacie inny przepis na konfiturę z wiśni? Podzielcie się nim w komentarzu.

Poprzedni artykułKluski z makiem – przepis
Następny artykułKrem brulee – przepis
Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Otwarty Fundusz Inwestycyjny – informacje

Otwarte Fundusze Inwestycyjne funkcjonują na mocy ustawy o funduszach inwestycyjnych z dnia 27 maja 2004 roku (Dz.U. 2004 nr 146 poz. 1546). Artykuł 14 ustęp 3 wspomnianego aktu prawnego wymienia dwie formy tego typu instytucji w postaci: funduszu otwartego (FIO) oraz specjalistycznego funduszu otwartego (SFIO). Warto nadmienić, że pod względem prawnym SFIO stanowi konstrukcje bardzo zbliżoną do konwencjonalnego funduszu otwartego. Wspomniane podobieństwo przejawia się tym, że katalog odrębnych przepisów dla SFIO liczy sobie tylko kilka pozycji (artykuły od 112 do 116). We wszystkich pozostałych kwestiach zastosowanie znajdują bowiem regulacje znajdujące się w rozdziale pod tytułem fundusze inwestycyjne otwarte (artykuły od 82 do 111).

Jak zyskać lojalność kontrahentów?

Długotrwała i wzajemnie korzystna współpraca z kontrahentami jest istotna dla wielu firm, potwierdza bowiem, że przedsiębiorstwo jest właściwie zarządzane. W okresie trudności gospodarczych posiadanie lojalnych partnerów współpracy jest szczególnie istotne.

Zobacz też

Wakacje z dzieckiem – agroturystyka

Jednym z wielu miejsc przyjaznych dzieciom oraz świetnym pomysłem na spędzanie rodzinnych wakacji jest gospodarstwo agroturystyczne. Do wyboru jest ich całe mnóstwo. Niektóre rodziny kierują się położeniem gospodarstwa na mapie, inne - proponowaną ofertą. Wbrew pozorom z takiego urlopu skorzystać mogą nie tylko dzieci, ale też dorośli. Również dla nich przygotowywane są liczne atrakcje.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: